Harmonogram matur 2020

Przypominamy o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa zgodnie z przekazanymi wytycznymi dotyczącymi organizowania i przeprowadzania egzaminów maturalnych opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Na egzamin należy przyjść odpowiednio wcześnie. Prosimy nie gromadzić się przed szkołą oraz zachować odstęp przynajmniej półtora metra od innych osób.

Zapraszamy na egzamin od godziny 7:30.

Życzymy sukcesu i lekkiego pióra w trakcie Waszego egzaminu.

harmonogram matur czerwiec 2020

Dzień maturzysty – Studia 2020

Dobrze poinformowani mniej się denerwują – ta uniwersalna zasada ma zastosowanie szczególnie w tym roku. Wszystkich, którzy 8 czerwca 2020 roku będą przystępować do egzaminu maturalnego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy zapraszają do udziału w cyklu wydarzeń on-line dedykowanych tegorocznym maturzystom i kandydatom na studia.

Więcej informacji:

link do strony

Sklepik szkolny

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 9:00 do 14:00 będzie otwarty szkolny sklepik mięsny. Dodatkowo, będzie można kupić również ciasto i pieczywo z naszego sklepiku piekarsko-ciastkarskiego, choć w ograniczonym asortymencie.

Serdecznie zapraszamy:)

Ranking Techników Poznań 2020

rankingu techników w Poznaniu, który zorganizowany został przez portal WaszaEdukacja.pl, wzięło udział 21 techników, spełniając tym samym wymogi regulaminu. Podczas tworzenia rankingu, brane pod uwagę były wyniki egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym, egzaminy zawodowe, wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) oraz osiągnięcia z olimpiad przedmiotowych. Wszystkie dane do rankingu pozyskane zostały ze sprawdzonych źródeł takich jak OKE, CKE, MEN oraz innych placówek oświatowych. Pełna lista techników z Poznania i ich punktacja znajduje się w tabeli poniżej.

Miło nam zakomunikować, że nasza szkoła  w tym rankingu zajęła 8 miejsce.

Link do strony

Pożegnanie klas czwartych

Kochani Absolwenci!

Czas biegnie nieubłaganie i nawet szalejący wirus go nie powstrzymał. Nadszedł dzień,
w którym mury Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego przestaną być Waszym drugim domem. Dziś jest ten dzień, w którym przekraczacie cienką linię między życiem młodzieńczym, a dorosłością.

Wydaje się, że dopiero wkroczyliście w progi naszej szkoły, lekko przestraszeni, ciekawi tego, co Was spotka, gotowi do odkrywania tajników wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. Razem poszukiwaliśmy prawdziwej sztuki i nauki. Każdy odkryty wspólnie sekret wzbudzał zachwyt i zdziwienie. Dzisiaj świętujemy, ciesząc się z zebranego żniwa tych odkryć.

Razem też budowaliśmy nieprzeciętny klimat szkoły. Wspólnie organizowaliśmy apele, imprezy okolicznościowe, konkursy i wydarzenia promujące kształcenie zawodowe. My dążyliśmy
do tego byście mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę i ogromne umiejętności branżowe,
a Wy zawsze chętnie podejmowaliście wielkie wyznawania, które często łączyły się
z przezwyciężaniem własnych słabości. Zawsze byliście zainteresowani niesieniem pomocy innym, co nas nauczycieli bardzo cieszy.

Dziękuję Wam za tę wspaniałą atmosferę, wyjątkowy klimat, za działalność charytatywną, otwarcie na potrzeby drugiego człowieka, za to, że byliście z nami.

Zakończenie roku szkolnego – nawet w tak nietypowych warunkach, jest okazją do wyróżnienia tych spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Gratuluję Wam tych osiągnięć i  jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów branżowych, warsztatów czy imprez promujących szkołę.

W tym roku po raz pierwszy Rada Pedagogiczna podjęła decyzję o wręczeniu nagrody specjalnej – “ZeteSPeSiaka Roku“. Jest to nagroda przyznawana uczniom, którzy przez cały okres nauki szczycili się nienaganną postawą, którzy wszechstronnie uczestniczyli w życiu szkoły, którzy godnie ją reprezentowali.

Tę nagrodę otrzymują: Rafał Gęgotek oraz Jan Marańda

GRATULUJEMY  i  DZIĘKUJEMY!!!!

Dziś jest również okazja, aby podziękować Waszym nauczycielom. Wychowawcom,
za wspieranie Was w różnych sytuacjach, pełnienie opieki, nadzorowanie Waszych poczynań, oraz budowanie w Was postawy prawych obywateli. Profesorom, za nieustanne mobilizowanie Was do działania i zdobywania wiedzy, za poszukiwanie nowatorskich rozwiązań, które ułatwiały Wam zrozumienie nowego materiału, za dbanie, abyście czuli się w szkole po prostu dobrze.

Za to wszystko DZIĘKUJĘ!

Przed Wami „dorosłe” życie, pełne trudnych decyzji do podjęcia, wyzwań i nieznanych sytuacji. Bądźcie otwarci na wszystko, co niesie Wam dzień. Nie poddawajcie się. Jesteście świetnie przygotowani. Dzięki swojej pracy zdobyliście zawód i bądźcie z tego dumni, bo on Was wyróżnia. Macie wiedzę i niesamowite umiejętności. Nie bójcie się ich pokazać!

Aleksander Wielki powiedział:

„Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania”

Niech ta myśl Was prowadzi. Życzę Wam powodzenia!

Do zobaczenia w ZSPS

Zuzanna Szmyt


 
Skip to content