Biblioteka

Wyloguj się do życia – konkurs fotograficzny

Porzućcie życie w cyfrowym świecie i wyruszcie na poszukiwanie wiosny, obojętnie – z psem, z latawcem czy na hulajnodze :-)) Jeśli uda Wam się przy okazji zrobić świetne zdjęcie – możecie je przesłać na mobiDziennik do pań bibliotekarek do 10 marca. Jeśli wyrazicie zgodę, najfajniejsze zdjęcia znajdą się w szkolnej gablocie (tak, tak – szkoła tęskni za Wami :-)), poza tym autorka/autor najładniejszego albo najzabawniejszego zdjęcia może liczyć na słodką, wiosenną nagrodę – niespodziankę. Pamiętajcie, że “cyfrowa łączność służy nam najlepiej, gdy jest równoważona przez brak łączności”.

Biblioteczny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Czy wiesz czym oprócz literatury zajmowali się Jakub i Wilhelm Grimm i co było efektem tej pracy? Jeśli tak, weź udział w konkursie. Konkurs trwa od 9.11 do 21.11.2020 r. Karty konkursowe wysyłamy przez mobiDziennik.

Konkurs krzyżówkowy z cyklu promocja zdrowia

Mili Uczniowie 🙂  Zapraszamy Was do udziału w konkursie krzyżówkowym “Żywienie a choroby cywilizacyjne”. Konkurs trwa od 13.10.2020 r. do 27.10.2020 r. Krzyżówki do pobrania w bibliotece.

Daj się przyłapać na czytaniu

Konkurs fotograficzny “Daj się przyłapać na czytaniu” skierowany jest do uczniów ZSPS. Tematem fotografii powinno być czytanie, a dokładniej osoba „przyłapana” na czytaniu (oczywiście, w warunkach domowych). Biblioteka ZSPS zaprasza do udziału w konkursie uczniów klas 1-3. Fotografie (w plikach JPEG, PNG) oddać można w bibliotece na dowolnym nośniku po odwieszeniu zajęć szkolnych. Zapraszamy do zabawy!

„Bałwankowy konkurs” dla miłośników matematyki 🙂

Zadanie na grudzień polega na udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na pytanie: „Ile bałwanków (w oczekiwaniu na zimę) zamieszkało w bibliotece?” – odpowiedzi należy wpisywać na kartkach-kuponach dostępnych w bibliotece szkolnej. Zapraszamy 🙂

Godziny otwarcia biblioteki
poniedziałek 08:00 – 16:00
wtorek 08:00 – 16:00
środa 08:00 – 16:00
czwartek 08:00 – 16:00
piątek 08:00 – 16:00

W bibliotece każdy uczeń znajdzie:

  • książki,
  • czasopisma,
  • filmy,
  • gry planszowe,
  • dokumenty wewnątrzszkolne.

Do dyspozycji uczniów jest dwanaście stanowisk komputerowych, skanery oraz drukarki

Skip to content