Festiwal Białej kiełbasy w Opalenicy

19 maja 2024 roku na opalenickim płaskowyżu odbył się jedyny w swoim rodzaju festiwal białej kiełbasy – Biała Fest!

Celem imprezy było zainteresowanie widza tajnikami wyrobu kiełbasy białej parzonej wielkopolskiej.

W trakcie trwania tego święta uczniowie Naszej szkoły wraz z nauczycielką we współpracy z Panem Przemysławem Tecławem z Muzeum  Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz wykwalifikowanymi znanymi  Szefami kuchni a zarazem właścicielami znanych Restauracji czyli Marcinem i Alicją Sadowskimi Restauracja Hyćka i  Pawłem Ludkiem Restauracja Olandia przygotowali specjalnie dla zaproszonych i przybyłych gości białą kiełbasę w młodych warzywach.

Za przygotowanie dania z udziałem białej kiełbasy w innej odsłonie Instytut Skrzynki nagrodził Nauczycieli z ZSPS w Poznaniu nagrodą w postaci Vouchera dla 2 osób na wyjazd do Brandenburgii na wizytę Studyjną z Rolnikami ufundowany przez Zamek w Trebnitz.

Gościem specjalnym tego wydarzenia był – Robert Makłowicz, który każdemu uczestnikowi  wręczył Dyplom wraz podziękowaniem za udział w Festiwalu Białej Kiełbasy.

Bardzo dziękujemy Panu Tecławowi za umożliwienie udziału w tym wydarzeniu oraz właścicielom restauracji i szefom kuchni za fantastyczną współpracę.

ZSPS w Poznaniu

Skip to content