Finał XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności

28 marca i 01 kwietnia 2022 roku odbył się finał XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności.  Organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Katedra Jakości i Bezpieczeństwa Żywności z siedzibą Komitetu Głównego w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu.

W eliminacjach szkolnych brało udział 899  uczniów z 51 szkół. W etapie okręgowym uczestniczyło 438 uczniów z 49 szkół. Do finału zakwalifikowano 118 uczniów z 32 szkół, w tym pięć   uczennic  Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu.

W tym roku szkolnym etapy szkolny i okręgowy olimpiady były przeprowadzone w formie on-line. Uczestnicy w etapie centralnym  w pierwszej części rozwiązywali test on-line.

Z tego etapu wyodrębniono 12 laureatów, którzy zdobyli największą ilość punktów i to oni gości w naszej szkole w piątek 01.04.2022!

Grupa uczestników przystąpiła do etapu ustnego, który składał się z 2 części. W pierwszej części finaliści odpowiadali na pytania  z bloku przetwórczego, następnie losowali pytania z bloku przetwórczego, analitycznego i ekonomicznego.

Do drugiej części zakwalifikowano 7 uczestników, którzy losowali pytania  quizowe z bloku przetwórczego, analitycznego i ekonomicznego.

Na tej podstawie wyodrębniono 3 laureatów pierwszego stopnia, 4 drugiego stopnia i 5 trzeciego stopnia.

Zwyciężyła uczennica Sabina Szatkowska  z Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jarosławiu.

         Oficjalne ogłoszenie wyników Olimpiady odbyło się przy udziale zaproszonych gości:

  • Wicekuratora Oświaty-Zbigniewa Talagi,
  • przedstawiciela Wydziału Oświaty – II Oddział Organizacji Szkół i Placówek Oświatowych kierownik Katarzyny Plucińskiej.

Laureaci etapu centralnego  Olimpiady wykazali się niesamowicie wysokim poziomem wiedzy i umiejętnościami.

Jesteśmy dumni, że wśród finalistów możemy zobaczyć nazwisko uczennicy z naszej szkoły z klasy 3PT Mai Milkowskiej.

Gratulujemy!

Sekretarz Olimpiady Małgorzata Balcerek

z-ca sekretarza Hanna Litkowska

Zdjęcia z przebiegu  turnieju  można obejrzeć w zakładce Turnieje.

Link do GALERI  ZDJĘĆ

Skip to content