SZACUN DLA ZAWODOWCÓW 2023

„Szacun dla zawodowców” to projekt Miasta Poznania promujący wiedzę o zawodach i kształceniu zawodowym realizowany nieprzerwanie od 2015 roku. Poprzez przeprowadzenie kampanii informacyjno promocyjnej oraz organizację wydarzenia “Arena Zawodów”, Miasto Poznań zachęca uczniów szkół podstawowych do wyboru szkoły branżowej na dalszym etapie kształcenia. Więcej o akcji “Szacun dla zawodowców” można znaleźć na stronie: https://zawodowcy.poznan.pl/

We wtorek, 28 lutego od godziny 10:30 do 15:00, trwały targi edukacyjne “Arena Zawodów” na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wydarzenie szczególnie skierowane było dla uczniów  klasy  ósmej szkoły podstawowej. Na kilkunastu stanowiskach zaprezentowano różne kierunki kształcenia. W sumie można było poznać ponad 100 zawodów. W wydarzeniu wzięło udział 21 szkół ponadpodstawowych, jednak nie była to promocja konkretnych placówek, a zawodów.

Wyspy zawodowe, które stanęły na MTP, poświęcone były określonym kierunkom i branżom.

                 ZSPS –wyspa Technologia Żywności i Hotelarstwa

 Nasza szkoła uczestniczyła w targach  promując  zawód: kucharz ,cukiernik, piekarz, przetwórca mięsa, technik przetwórstwa mleczarskiego  na wyspie Technologia Żywności i Hotelarstwa. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, ponieważ młodzież mogła zobaczyć proces produkcji drożdżówek wypiek i oraz skonsumować przepyszne drożdżówki. Na wyspie młodzież mogła również zobaczyć produkcję rogali i bułek oraz przygotowanie tartinek, małych zakąsek zimnych. Zapach pieczonych wyrobów roznoszący się po targach przyciągał młodzież.

Skip to content